Zaznacz stronę

BROOKLYN BOUNCE NA 90′ FESTIVAL 2018

Brooklyn Bounce jest jednym z najbardziej znanych trance’owych zespołów na świecie. Znakiem rozpoznawczym jest bardzo mocne brzmienie i charakterystyczny taniec sceniczny. Grupę Brooklyn Bounce tworzyła początkowo para producentów pochodzących z Hamburga – Mathias Menck i Dennis Bohn. Obecnie występują w składzie Dennis Bohn (Bonebreaker) oraz René Behrens. Projekt trwa nieprzerwanie od 1995 roku.

Mathias Menck i Dennis Bohn poznali się w 1995 roku i pod nazwą Boyz R Us nagrali pierwszy singel „Singin’ In My Mind”. W rok później, już jako Brooklyn Bounce wydali „The Theme (Of Progressive Attack)”. Utwór poprzedzał pierwszy album grupy, „The Beginning”. Odniósł sukces i przysporzył duetowi popularności wśród zwolenników muzyki klubowej.

Mathias Menck, prócz pracy nad projektem działa też jako DJ Double M. Nieustannie jeździ w trasy po Europie. Współpracował z Robertem Milesem i DJ Quicksilverem. Z wykształcenia jest inżynierem dźwięku, posiada więc solidne wykształcenie teoretyczne i praktyczne, potrzebne na tanecznych parkietach.

Menck wykreował bardzo efektowny trend poprzedniej dekady – „progressive dance act”, co przyczyniło się do powstania nieznanego dotąd stylu. Brooklyn Bounce to progressive trance z elementami komercyjnymi, porywający do tańca. We wczesnych latach 80., Matthias jako nastolatek zafascynowany był nowymi możliwościami pracy DJ-a. Kieszonkowe poświęcał na kolekcjonowanie płyt, głównie funk i disco. Większość wolnych wieczorów przebywał na dyskotekach, obserwując pracę profesjonalnych DJ-ów tamtych lat. Po paru miesiącach praktyki jako młody, ambitny DJ rozpoczął karierę płytą demo, która szybko zdobyła uznanie w hamburskich klubach. Ponieważ bardzo odpowiadał mu taki tryb pracy i sprawdził się doskonale w tej roli, szybko otrzymał korzystną ofertę pracy DJ-a rezydenta w Secret Garden, popularnym hamburskim klubie. Po 4 latach dostał kolejną propozycję pracy, w nowo otwartym klubie Kontor, jednym z najbardziej znanych klubów w Niemczech.

Po kilku latach kariery DJ-a klubowego, postanowił spróbować sił jako producent muzyczny i wtedy zaczęła się jego praca nad projektem Brooklyn Bounce. Kolejne hity w pierwszej dziesiątce list przebojów spowodowały, że zarówno Matthias Menck jak i Dennis Bohn stali się jednymi z najbardziej pożądanych producentów progressive trance lat 1996/1997.

 

Menck i Bohn tworzyli muzykę w studiu i nie występowali na scenie. W zastępstwie pojawiali się współpracujący z nimi wokaliści i tancerze, m. in. René „Diablo” Behrens, Ulrika Bohn, Alexandra Cuevas-Moreno czy Stephan „Damon” Zschoppe. Ten ostatni był najbardziej charyzmatycznym członkiem zespołu. Całą konkurencję pozostawił daleko w tyle. Odszedł jednak w 2001 roku, by zająć się wychowaniem dziecka. Jego prawą ręką był Rene „Diabolo” Behrens. Zanim dołączył do Brooklyn Bounce, Diabolo stał na czele tanecznej grupy „666”.

Obecna w Brooklyn Bounce była także płeć piękna reprezentowana przez Alexandrę Cuevas-Moreno, która pracowała z grupą od roku 1999. Druga kobieta tego kwartetu, Ulrica Bohn współpracowała z zespołem już przy pierwszych hitach „The Theme (of Progressive Attack)” oraz „Get Ready to Bounce”. Pojawiła się w zespole jednocześnie z drugą tancerką, Maevą. Obie pracowały w klubie go-go Traxx, w Hamburgu. Ulrica odeszła jednak z grupy z tych samych powodów, co Stephan Zschoppe. Alexandra opuściła Brooklyn Bounce w 2002 roku. W wideoklipie „X2X (We Want More)” z 2003 roku obecne były już dwie nowe wokalistki, wybrane drogą międzynarodowego castingu Vivy: Katie Matthew i Noreen Quade. Diablo wciąż był częścią zespołu.

Brooklyn Bounce uzyskało tytuł „artysty tanecznego pojawiającego się na największej liczbie składanek”, ich nagrania znajdują się na 20 milionach kompilacyjnych wydawnictw.

Poza grupą Brooklyn Bounce, Matthias Menck wraz z partnerem Dennisem Bohnem stworzyli własną, uznaną na rynku muzycznym wytwórnię płytową: Mental Madness Records (MMR), reprezentującą innych znanych artystów i producentów tj.: Special D, DJ Dgress, Dickheadz i wielu innych.

Oprócz trendu techno w Mental Madness Records, Dennis Bohn i Matthias Menck stworzyli również wytwórnię house – Groovejet, w której Matthias może oddawać się swej pasji. Jego własne produkcje oraz projekty innych międzynarodowych artystów są dostępne w MMR. Mathias Menck skupił się na później na solowych projektach.

W 2006 roku wytwórnia Mental Madness wydała album „System Shock (The Lost Album 1999)”, który zawiera wcześniejszy, nigdy niewydany materiał grupy. Na krążku znalazły się również remiksy największych przebojów. Duet robił remiksy takim artystom, jak Solid, Daisy Dee, Kool And The Gang, Bluntfunkers czy Scooter. Matthias miksował także utwory na składankę house’ową, „Progressive Attack”, na której zawarte są również piosenki muzyków, ale nagrane pod pseudonimami Toxilogic, Harmonic Beats, Mental Madness i Dolphin Sound. Na czwartej części kompilacji ukazał się utwór Brooklyn Bounce „The Theme (Of Progressive Attack)” i tak spodobał się odbiorcom, że wydano go osobno jako singel. Denis Bohn wydał przy tej okazji trzecią podwójną składankę pod nazwą Brooklyn Bounce DJ.

Obecnie projekt tworzą Dennis Bohn (Bonebreaker), René Behrens oraz dwie tancerki. Jako Brooklyn Bounce Live Act zawitają do Katowic na jubileuszową, piątą edycję festiwalu.

Takich rzeczy jeszcze w Polsce nie było! Zobaczcie, czego możemy się spodziewać!

Podziel się ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Koszyk

JESTEŚMY NA:

zobacz aftermovie 90′ Festival 2017

AKTUALNOŚCI:

LOKALIZACJA

90’ Festival to wydarzenie open air, odwiedzane cyklicznie przez tysiące fanów z całej Polski i Europy. Jego trzy pierwsze odsłony odbyły się w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej, by na 4. edycję przenieść się do Katowic. Jubileuszowa, 5. edycja, odbędzie się...

O 90′ FESTIVAL

Największe muzyczne widowisko lat 90. w Europie! Jubileuszowa, 5. edycja 90’ FESTIVAL! Mówiąc o latach 90. wydaje nam się, że te czasy miały miejsce dosłownie parę lat temu – są przecież tak bliskie, mają swój niepodważalny urok… Powietrze było świeższe, pachniało...

DJ TONKA NA 90′ FESTIVAL 2018

DJ Tonka, czyli Thomas René Gerlach, przyszedł na świat w 1973 roku, w niemieckim mieście Mainz. Od połowy lat 90. zalicza się do najważniejszych niemieckich DJ-ów i producentów. Tworzył również jako Tonka, Chip Tunes i Thomtastic oraz był związany z grupami Outrage,...

BROOKLYN BOUNCE NA 90′ FESTIVAL 2018

Brooklyn Bounce jest jednym z najbardziej znanych trance'owych zespołów na świecie. Znakiem rozpoznawczym jest bardzo mocne brzmienie i charakterystyczny taniec sceniczny. Grupę Brooklyn Bounce tworzyła początkowo para producentów pochodzących z Hamburga – Mathias...

GRAMY Z WOŚP!

Kochani, ruszyliśmy z aukcją dla #WOŚP ❤❤❤ Wiemy, jak wielkie macie serducha, więc zachęcamy do licytacji - jej przedmiotem jest legendarna gitara H.P Baxxtera, która oberwała podczas 90' Festval 2017 i została przez niego specjalnie dla nas podpisana! W tym roku...

WHIGFIELD 90′ FESTIVAL 2018

Whigfield, a właściwie Sannie Charlotte Carlson urodziła się 11 kwietnia 1970 roku w Skælskør w Danii. Znana była pod różnymi przydomkami, w tym Whigfield, Naan czy po prostu Sannie. Jest piosenkarką i autorką tekstów. Jest także producentką muzyczną i aktorką. Jej...

TŁA Z GWIAZDAMI DO POBRANIA!

Kochani! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spersonalizowane cover photo na Facebooka! Wiemy, że każdy szczególnie czeka na swoich ulubionych artystów - czy jest to 2Unlimited, DJ Tonka czy Mr. President. Dołożyliśmy więc starań, abyście mogli wybrać tego, na którego...