Zaznacz stronę

CAPTAIN HOLLYWOOD PROJECT NA 90′ FESTIVAL 2018

Captain Hollywood

Tony Dawson – Harrison vel Captain Hollywood urodził się w Newark w stanie New Jersey w 1962 roku. Po służbie wojskowej w Armii Stanów Zjednoczonych w 1983 roku przeprowadził się do Niemiec, gdzie mieszkał przez wiele lat. W latach 90. zapoczątkował muzykę eurodance. Nazywany jest Captain Hollywood od 1982 roku. Takie imię nadali mu jego przyjaciele, ponieważ tańczył, nawet kiedy był w mundurze.

CaptainHollywood – choreograf

Captain Hollywood był pierwszym tancerzem breakdance w Europie. W 1983 wystąpił w programie telewizji publicznej „Formel Eins” i zatańczył do piosenki „Pack Jam”. Chyba wszyscy oglądali kanał pierwszy ARD, kiedy Captain zaczął swoją muzyczną karierę i stał się sławny w całych Niemczechw ciągu jednej tylko nocy! Wkrótce po tym wydarzeniu Tony Harrison stał się choreografem programu telewizyjnego „Formel Eins”. Pracował również dla wielu międzynarodowych gwiazd, takich jak: LaToya Jackson, Kim Wilde, Natalie Cole, O-Town, CC Catch (ciekawostka: Tony wystąpił wraz z CC Catch w Polsce w Sopocie w 1989 roku), DJ Bobo and 3rd Wish. Tony reprezentował również Niemcy i film o breakdance „Beat Street” na Festiwalu w Cannes.

Captain Hollywood – muzyk 1985-1987

W latach 1985-1987 Tony nagrał 3 single (Grand Piano”, Deborah” and Soulsister”) i 1 album (Do That Thang”) jako Captain Hollywood. Występował jako niezależny artysta bez pomocy żadnej z głównych wytwórni. To przyniosło mu szacunek w klubach i wsparcie wśród DJów. Hity, które stworzył Tony, ugruntowały mu miejsce w muzycznym biznesie, jako poważnego muzyka, rapera, piosenkarza i producenta.

Twenty 4 Seven

W 1989 r. Tony Harrison, wraz z holenderskim producentem Ruud van Rijenem, założył zespół „Twenty 4 Seven”. Tony był liderem grupy, którą tworzyli również jego bliscy przyjaciele: Hanks (Giovanni Falco), Jacks (Wolfgang Reis) i holenderska piosenkarka Nancy Coolen. Po 3 miesiącach europejskiego tourne z londyńskim MTV, sponsorowanym przez firmę Swatch, zespół znalazł się na listach przebojów z hitami „I can’t stand it” oraz „Are you dreaming”. Po uplasowaniu pięciu hitów na szczytach europejskich list przebojów, Tony odszedł z zespołu i wrócił do swojej kariery solowej poświęcając całą uwagę swojemu własnemu pomysłowi – Captain Hollywood Project.

Pierwszy album „Love Is Not Sex”

Pomiędzy latami 1992 i 1994 Captain Hollywood Project nagrał 4 eurodancowe single, jedne z pierwszych i najbardziej spektakularnych hitów eurodancu „More & More”, „Only With You”, „All I Want” oraz „Impossible”. Wszystkie single stały się międzynarodowymi hitami i aż do dnia dzisiejszego należą do kolekcji klasycznej muzyki lat 90. Singiel „More & More” zajmował pierwszą pozycję przez osiem tygodni na niemieckich listach przebojów. W Stanach Zjednoczonych utrzymywał się na pierwszym miejscu przez 3 tygodnie. Na całym świecie sprzedano 7 milionów kopii utworu „More & More”. Drugi singiel „Only With You” zajął czwartą pozycję w Europie oraz plasował się pierwszej dziesiątce amerykańskiej listy „In The U.S Billboard Charts”. Hit sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy na całym świecie. Kolejny singiel „All I Want” z tego samego albumu, znalazł się wśród 20 najlepszych hitów z całego świata. Mimo to teledysk do utworu został zakazany w amerykańskim MTV, ze względu na kontrowersyjna zawartość. Czwarty singiel o tytule „Impossible” znalazł się w europejskim zestawieniu 20 najlepszych hitów, jednak nie został wydany w USA. W tym samym czasie Captain Hollywood Project otrzymał nagrodę od MTV Londyn za najczęściej odtwarzany teledysk w roku.

Debiutancki album „Love Is Not Sex” sprzedano w 400 tysięcy kopii w samych tylko Niemczech oraz 7 milionów na całym świecie. Za jeden z głównych kobiecych wokali odpowiadała Nina Gerhard, która od 1994 roku skupiła się na własnej karierze i przestała współpracować w CHP. Natomiast refren wersji singlowej (sic!) „Impossible” należał do Kim Sanders – tej samej, która przejmie żeński głos w Culture Beat po odejściu Tanii Evans.

Drugi album: „Animals or Human”

W 1995 roku wydano album „Animals or Human”, który rozszedł się w 300 tysiącach kopii w Niemczech oraz 350 tysiącach we Francji. Trzy single z tego albumu: „Flying High”(kobiecy wokal należał do Lori Glori – związanej z projektem Loft, Intermission, a także wiele refrenów u DJa Bobo), „Find Another Way” i „The Way Love Is” (tutaj kobiece wokale należą do Petry Spiegal) stały się kolejnymi hitami eurodance’u lat 90.

Trzeci album: „The Afterparty”

W 1996 roku Tony zdecydował się na współpracę z P. Force oraz Alex Belcher przy produkcji trzeciego albumu – „The Afterparty”. Singiel „Over & Over” stał się ogromnym letnim hitem. Album zawierał  jeszcze dwa utwory: „Love & Pain” and „The Afterparty”, które również były bardzo popularne w Europie. Kobiecy lead  vocal nadal należał do Petry Spiegal.

W 2001 roku Tony wydaje singiel pt. „Danger Sign”, który jest ogromnym zaskoczeniem dla jego fanów – mocno odstaje od dance’owego stylu z jakim dotąd był kojarzony Tony.

Captain Hollywood – producent

Tony zawsze był pełen zapału w produkcji muzyki zarówno przed, jaki i podczas międzynarodowego przełomu, jako Captain Hollywood. Odniósł sukces jako producent takich gwiazd, jak Old Dirty Bastard (WutangClan), Crazy Bones (Bone Thugs & Harmony), Nick Carter (Backstreet Boys), O-Town, B4 4, Primary Colorz, CC Catch, 3rd Wish, DJ Bobo, Haddaway, Turbo B i wielu więcej. Tony produkował również muzykę filmową, np. do dokumentu o Muhammedzie Alim, filmu „Dying Young” z Julią Roberts czy do programu „Making the band”. W 2000 roku, po wielu sukcesach, Tony zdecydował się na przerwę w artystycznej karierze i powrót do USA. Postanowił pracować głównie za kulisami przemysłu muzycznego, jako producent i manager innych wykonawców. Ściśle współpracował z „ojcem chrzestnym” boysbandów – Lou Pearlmanem (znanym jako założyciel Backstreet Boys, NSync, Britney Spears i wielu innych). Razem z nim zapoczątkował boysband „O-Town”. „Making the band” był pierwszym programem polegającym na pokazaniu przesłuchań do zespołu. Nadawano go w najpopularniejszym kanale amerykańskim – ABC, a później w międzynarodowej MTV. To uczyniło z Tony’ego najbardziej rozchwytywanego producenta w tamtym czasie.

Shirin Amour – wokalistka Captain Hollywood Project

W 2006 roku Tony ożenił się ze swoją partnerką życiową – Shirin Amour ( Ginette-Shirin von Gehlen) w Orlando na Florydzie. Shirin jest również wokalistka w Captain Hollywood Project. Captain Hollywood and Shirin Amour poznali się w Niemczech w 2000 roku na festiwalu muzycznym, gdzie oboje występowali. Szybko się ze sobą związali. W 2002 zamieszkali razem na wyspie St Pete Beach na Florydzie w zatoce meksykańskiej. Shirin Amour urodziła się i wychowała w Düsseldorfie. Jako dziecko była utalentowana muzycznie, artystycznie i sportowo. W wieku 6 lat zaczęła grać na pianinie, następnie perkusji. W wieku 10 lat należała już do czołówki młodych talentów w gimnastyce. Mając 9 lat grała pierwszy raz z filmie „Der kleine Vampir” wykonując popisy kaskaderskie. Po występach w cyrku jako akrobatka i wielu osiągnięciach w dziedzinie gimnastyki Shirin Amour odkryła swoja miłość do śpiewu i tańca. W związku z tym poświęciła się całkowicie swojej nowej pasji. W 2000 roku wygrała, wraz ze swoją grupą, mistrzostwa Niemiec w hip hopie. Po ukończeniu liceum zdecydowała się studiować psychologię i prawo. Shirin Amour jest nie tylko piosenkarką Captain Hollywood Project, pracowała również jako choreograf i tancerka w krajowych i międzynarodowych grupach, tańczących dla 3rd Wish, DJ Bobo, zwycięzcy RTL 2 Popstars „Overground”, “DJ Tomekk”, RTL Show „DSDS” i wielu innych.

Shirin była również reżyserem i prowadzącą pierwszego kanału muzyczny online – Skreem TV. Dziś nadal Tony i Shirin pracują jako zespół producentów, tekściarzy oraz choreografów teledysków, produkcji muzycznych i inscenizacji Captain Hollywood Project oraz innych międzynarodowych artystów. Razem z mężem Shirin pracowała też dla sławnej wytwórni – Skreem Records USA w Orlando na Florydzie. Oboje byli również managerami odnoszącego sukcesy zespołu 3rd Wish. Tony Harrison został wiceprezesem i dyrektorem wytwórni płytowej, jego żona Shirin asystentką dyrektora. Oboje zdecydowali się zapoczątkować karierę zespołu 3rd Wish w Europie. Grupa odniosła wielki sukces, a ich album „Reflections Of The South” znalazł się na liście 10 TOP wraz z singlem „Obsession”. Łącznie album osiągnął sprzedaż na poziomie 1,5 miliona.

Captain Hollywood Project 2008 – dziś

W 2008 Captain Hollywood Project wspólnie z DJem Base wyprodukował dwa kolejne single „It Hurts With You” and „More & More Recall” wyłącznie dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Obie piosenki odniosły tam wielki sukces. Na początku roku 2009 Tony aka Captain Hollywood wydał singiel oraz teledysk do nowego utworu: „It Hurts With You. W tym samym roku DJ Bobo poprosił Tonego i Shirin o pomoc w choreografii podczas jego zbliżającego się tourne „Fantasy Tour”. Spędzili 3 miesiące w Szwajcarii pracując nad choreografią do nowych piosenek DJa Bobo i występu na scenie „Fantasy Tour 2010”. Dj Bobo zaprosił Captain Hollywood Project na tourne jako gościa specjalnego w 20 większych miastach Niemiec. Tourne było wielkim sukcesem.

Od 2010 roku Captain Hollywood Project występuje w całej Europie i Stanach Zjednoczonych, grając swe największe hity z ostatnich 20 lat. Finlandia, Dania, Włochy, Niemcy, Kanada, Peru, Chile, Rosja czy Australia to niektóre kraje, w których obecnie występują. W październiku 2012 roku w klubie Explosion w Warszawie Tony i Shirin dają swój pierwszy występ w Polsce jako Captain Hollywood Project.

Teraz mamy zaszczyt gościć ich ponownie – tym razem na deskach największego festiwalu muzyki lat 90. w Polsce – 90’ Festival 2018!

Podziel się ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Koszyk

JESTEŚMY NA:

zobacz aftermovie 90′ Festival 2017

AKTUALNOŚCI:

O 90′ FESTIVAL

Największe muzyczne widowisko lat 90. w Europie! Jubileuszowa, 5. edycja 90’ FESTIVAL! Mówiąc o latach 90. wydaje nam się, że te czasy miały miejsce dosłownie parę lat temu – są przecież tak bliskie, mają swój niepodważalny urok… Powietrze było świeższe, pachniało...

AKREDYTACJE DLA MEDIÓW NA 90′ FESTIVAL 2018

Szanowni Państwo, aby ubiegać się o przyznanie akredytacji na 90’ Festival 2018 należy pobrać formularz zgłoszeniowy (PDF) oraz po wypełnieniu i podpisaniu wysłać go w formie skanu na adres piotr@extomusic.com. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lipca O przyznaniu lub...

2 UNLIMITED NA 90’FESTIVAL 2018!

Holenderska formacja dance'owa 2 Unlimited powstała w 1991 roku w Amsterdamie z inicjatywy belgijskich producentów i kompozytorów Jean-Paula De Costera i Phila Wildea. Wokalnie udzielali się raper Ray Slijngaard oraz piosenkarka Anita Doth. 2 Unlimited popularność...

LOKALIZACJA

90’ Festival to wydarzenie open air, odwiedzane cyklicznie przez tysiące fanów z całej Polski i Europy. Jego trzy pierwsze odsłony odbyły się w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej, by na 4. edycję przenieść się do Katowic. Jubileuszowa, 5. edycja, odbędzie się...

GRAMY Z WOŚP!

Kochani, ruszyliśmy z aukcją dla #WOŚP ❤❤❤ Wiemy, jak wielkie macie serducha, więc zachęcamy do licytacji - jej przedmiotem jest legendarna gitara H.P Baxxtera, która oberwała podczas 90' Festval 2017 i została przez niego specjalnie dla nas podpisana! W tym roku...

SOLID BASE NA 90′ FESTIVAL 2018

Solid Base to szwedzka grupa muzyczna tworząca muzykę eurodance i happy hardcore, założona w 1991. Początkowo tworzyli go raper Thomas Nordin (znany jako Teo T) i wokalistka Isabelle Heitman. Thomas Nordin urodził się w Szwecji w 1971 jednak dzieciństwo spędził w...

TŁA Z GWIAZDAMI DO POBRANIA!

Kochani! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spersonalizowane cover photo na Facebooka! Wiemy, że każdy szczególnie czeka na swoich ulubionych artystów - czy jest to 2Unlimited, DJ Tonka czy Mr. President. Dołożyliśmy więc starań, abyście mogli wybrać tego, na którego...