Zaznacz stronę

DJ TONKA NA 90′ FESTIVAL 2018

DJ Tonka, czyli Thomas René Gerlach, przyszedł na świat w 1973 roku, w niemieckim mieście Mainz. Od połowy lat 90. zalicza się do najważniejszych niemieckich DJ-ów i producentów. Tworzył również jako Tonka, Chip Tunes i Thomtastic oraz był związany z grupami Outrage, Space Cube i T’N’I.

Przygodę z muzyką Tonka zaczynał wraz ze szkolnym kolegą – Ianem Pooleyem, który obecnie też jest uznanym DJ-em. Do legendy przeszły już jego sety grane w klubach rodzinnego Mainz. Nazwany „cudownym dzieckiem” niemieckiego techno wkrótce stał się jednym z najważniejszych producentów sceny house’owej.

„Put Your Hands Up In The Air – Put Your Hands Up In The Air” to tylko jedno z wielu zawołań tak charakterystycznych dla DJ TONKI.

Dorastając w rodzinie artystów i muzyków jazzowych i będąc pod silnym wpływem brzmienia Nowej Fali, która zdominowała lata 80., Thomas-René Gerlach wypuścił na rynek pierwsze na świecie krążki z muzyką house. Wraz z wydaniem „Feel“, „Flashback“ i „Phun-ky“, razem z amerykańską wytwórnią Force Inc., stworzył nowy gatunek: cut-up disco, z którego później rozwinął się house.

„You’re a legend (jesteś legendą)“ – to słowa Axwella, kiedy spotkali się po raz pierwszy – oczywiście w garderobie DJ-a. Norman Cook aka Fatboy Slim wyraził to samo zdanie we wspólnym secie w Brighton poprzez spontaniczne przyklęknięcie. Również zespół Daft Punk zainspirowany był charakterystycznymi melodiami DJ TONKI, które mocno zaznaczają się w ich hicie „Around The World“. Swoistym hołdem dla TONKI był ich utwór „Teachers“ z debiutanckiego albumu „Homework“.

Każdy utwór DJ TONKI jest ponadczasowy. Jego remiksy dla Salt ‘N’ Pepa, Bootsy Collinsa, The B52’s czy Robin S. stały się niezwykle popularnymi wersjami radiowymi, a nawet były wykorzystywane w wideoklipach, które nadawano później na MTV i w Vivie.

Jego muzyczny oręż: disco & piano house, zmieszane z odrobiną nu & italo disco, funku z lat 80. i szczyptą tech & electro house zapewnia, że każda impreza jest ekscytująca i niezapomniana. Zawsze wyposażony w najnowsze single i własne, niepublikowane utwory i remixy sprawia, że niewielu jest DJów, którzy są w stanie za nim nadążyć.

DJ Tonka jest także założycielem dwóch wytwórni płytowych: Uplifting Records w 1997 r. i Vivienne Records w 2000 r., gdzie po singlach „She Knows You“ i „Do not Be Afraid (To Let Yourself Go)“ wydał swój najnowszy album – TONKA TUNES. To długo wyczekiwany wybór największych hitów – tym razem w nowej formie, zremiksowany i zremasterowany. Świeży i bardziej miejski materiał znalazł się oczywiście na szczycie listy przebojów Traxsource.

Po zamieszaniu w branży z pianinowo-housowymi remiksami dla Mediny, TONKA kontynuował pracę dla największych popowych gwiazd, takich jak Ellie Goulding, Dragonette, Robin Schulz i Jasmine Thompson. To właśnie marka DJ TONKI kryje się za ich hitami. I brzmienie – energiczne, optymistyczne, taneczne i chwytliwe, ale jednocześnie świeże i ponadczasowe.

W 2016 roku TONKA wydał nową wersję „She Knows You“, która uplasowała się na szczycie DDC (German Dance Charts) i okupowała go przez sześć tygodni, tuż obok wielu globalnych graczy, światowej sławy muzyków, jak Tiesto, Laidback Luke, Lost Frequencies, The Magician.

Noc po nocy w swoich setach Thomas tworzy niezwykle rozpoznawalną mieszankę, składającą się z wielu ciekawych brzmień. Jak mówi sam TONKA: „Najwyższy czas, aby deep house ustąpił prawdziwemu mistrzowi parkietu: uplifting hosue“. I to wszystko dzieje się dzięki niemu – mistrzowi TONCE.

Podziel się ze znajomymi
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone

Koszyk

JESTEŚMY NA:

zobacz aftermovie 90′ Festival 2017

AKTUALNOŚCI:

DJ TONKA NA 90′ FESTIVAL 2018

DJ Tonka, czyli Thomas René Gerlach, przyszedł na świat w 1973 roku, w niemieckim mieście Mainz. Od połowy lat 90. zalicza się do najważniejszych niemieckich DJ-ów i producentów. Tworzył również jako Tonka, Chip Tunes i Thomtastic oraz był związany z grupami Outrage,...

BROOKLYN BOUNCE NA 90′ FESTIVAL 2018

Brooklyn Bounce jest jednym z najbardziej znanych trance'owych zespołów na świecie. Znakiem rozpoznawczym jest bardzo mocne brzmienie i charakterystyczny taniec sceniczny. Grupę Brooklyn Bounce tworzyła początkowo para producentów pochodzących z Hamburga – Mathias...

O 90′ FESTIVAL

Największe muzyczne widowisko lat 90. w Europie! Jubileuszowa, 5. edycja 90’ FESTIVAL! Mówiąc o latach 90. wydaje nam się, że te czasy miały miejsce dosłownie parę lat temu – są przecież tak bliskie, mają swój niepodważalny urok… Powietrze było świeższe, pachniało...

2 UNLIMITED NA 90’FESTIVAL 2018!

Holenderska formacja dance'owa 2 Unlimited powstała w 1991 roku w Amsterdamie z inicjatywy belgijskich producentów i kompozytorów Jean-Paula De Costera i Phila Wildea. Wokalnie udzielali się raper Ray Slijngaard oraz piosenkarka Anita Doth. 2 Unlimited popularność...

CAPTAIN HOLLYWOOD PROJECT NA 90′ FESTIVAL 2018

Captain Hollywood Tony Dawson – Harrison vel Captain Hollywood urodził się w Newark w stanie New Jersey w 1962 roku. Po służbie wojskowej w Armii Stanów Zjednoczonych w 1983 roku przeprowadził się do Niemiec, gdzie mieszkał przez wiele lat. W latach 90. zapoczątkował...

TŁA Z GWIAZDAMI DO POBRANIA!

Kochani! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spersonalizowane cover photo na Facebooka! Wiemy, że każdy szczególnie czeka na swoich ulubionych artystów - czy jest to 2Unlimited, DJ Tonka czy Mr. President. Dołożyliśmy więc starań, abyście mogli wybrać tego, na którego...

MAGIC AFFAIR NA 90′ FESTIVAL 2018

Magic Affair to niemiecka grupa eurodance. Oryginalny skład to dwójka – piosenkarka F Magic Affair to niemiecka grupa eurodance. Oryginalny skład to dwójka – piosenkarka Franca Morgano i amerykański raper A.K.-S.W.I.F.T. (Burnell Keith Herring), a ich producentem i...