Zaznacz stronę

DJ TONKA NA 90′ FESTIVAL 2018

DJ Tonka, czyli Thomas René Gerlach, przyszedł na świat w 1973 roku, w niemieckim mieście Mainz. Od połowy lat 90. zalicza się do najważniejszych niemieckich DJ-ów i producentów. Tworzył również jako Tonka, Chip Tunes i Thomtastic oraz był związany z grupami Outrage, Space Cube i T’N’I.

Przygodę z muzyką Tonka zaczynał wraz ze szkolnym kolegą – Ianem Pooleyem, który obecnie też jest uznanym DJ-em. Do legendy przeszły już jego sety grane w klubach rodzinnego Mainz. Nazwany „cudownym dzieckiem” niemieckiego techno wkrótce stał się jednym z najważniejszych producentów sceny house’owej.

„Put Your Hands Up In The Air – Put Your Hands Up In The Air” to tylko jedno z wielu zawołań tak charakterystycznych dla DJ TONKI.

Dorastając w rodzinie artystów i muzyków jazzowych i będąc pod silnym wpływem brzmienia Nowej Fali, która zdominowała lata 80., Thomas-René Gerlach wypuścił na rynek pierwsze na świecie krążki z muzyką house. Wraz z wydaniem „Feel“, „Flashback“ i „Phun-ky“, razem z amerykańską wytwórnią Force Inc., stworzył nowy gatunek: cut-up disco, z którego później rozwinął się house.

„You’re a legend (jesteś legendą)“ – to słowa Axwella, kiedy spotkali się po raz pierwszy – oczywiście w garderobie DJ-a. Norman Cook aka Fatboy Slim wyraził to samo zdanie we wspólnym secie w Brighton poprzez spontaniczne przyklęknięcie. Również zespół Daft Punk zainspirowany był charakterystycznymi melodiami DJ TONKI, które mocno zaznaczają się w ich hicie „Around The World“. Swoistym hołdem dla TONKI był ich utwór „Teachers“ z debiutanckiego albumu „Homework“.

Każdy utwór DJ TONKI jest ponadczasowy. Jego remiksy dla Salt ‘N’ Pepa, Bootsy Collinsa, The B52’s czy Robin S. stały się niezwykle popularnymi wersjami radiowymi, a nawet były wykorzystywane w wideoklipach, które nadawano później na MTV i w Vivie.

Jego muzyczny oręż: disco & piano house, zmieszane z odrobiną nu & italo disco, funku z lat 80. i szczyptą tech & electro house zapewnia, że każda impreza jest ekscytująca i niezapomniana. Zawsze wyposażony w najnowsze single i własne, niepublikowane utwory i remixy sprawia, że niewielu jest DJów, którzy są w stanie za nim nadążyć.

DJ Tonka jest także założycielem dwóch wytwórni płytowych: Uplifting Records w 1997 r. i Vivienne Records w 2000 r., gdzie po singlach „She Knows You“ i „Do not Be Afraid (To Let Yourself Go)“ wydał swój najnowszy album – TONKA TUNES. To długo wyczekiwany wybór największych hitów – tym razem w nowej formie, zremiksowany i zremasterowany. Świeży i bardziej miejski materiał znalazł się oczywiście na szczycie listy przebojów Traxsource.

Po zamieszaniu w branży z pianinowo-housowymi remiksami dla Mediny, TONKA kontynuował pracę dla największych popowych gwiazd, takich jak Ellie Goulding, Dragonette, Robin Schulz i Jasmine Thompson. To właśnie marka DJ TONKI kryje się za ich hitami. I brzmienie – energiczne, optymistyczne, taneczne i chwytliwe, ale jednocześnie świeże i ponadczasowe.

W 2016 roku TONKA wydał nową wersję „She Knows You“, która uplasowała się na szczycie DDC (German Dance Charts) i okupowała go przez sześć tygodni, tuż obok wielu globalnych graczy, światowej sławy muzyków, jak Tiesto, Laidback Luke, Lost Frequencies, The Magician.

Noc po nocy w swoich setach Thomas tworzy niezwykle rozpoznawalną mieszankę, składającą się z wielu ciekawych brzmień. Jak mówi sam TONKA: „Najwyższy czas, aby deep house ustąpił prawdziwemu mistrzowi parkietu: uplifting hosue“. I to wszystko dzieje się dzięki niemu – mistrzowi TONCE.

Podziel się ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Koszyk

JESTEŚMY NA:

zobacz aftermovie 90′ Festival 2017

AKTUALNOŚCI:

TŁA Z GWIAZDAMI DO POBRANIA!

Kochani! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spersonalizowane cover photo na Facebooka! Wiemy, że każdy szczególnie czeka na swoich ulubionych artystów - czy jest to 2Unlimited, DJ Tonka czy Mr. President. Dołożyliśmy więc starań, abyście mogli wybrać tego, na którego...

WHIGFIELD 90′ FESTIVAL 2018

Whigfield, a właściwie Sannie Charlotte Carlson urodziła się 11 kwietnia 1970 roku w Skælskør w Danii. Znana była pod różnymi przydomkami, w tym Whigfield, Naan czy po prostu Sannie. Jest piosenkarką i autorką tekstów. Jest także producentką muzyczną i aktorką. Jej...

LOKALIZACJA

90’ Festival to wydarzenie open air, odwiedzane cyklicznie przez tysiące fanów z całej Polski i Europy. Jego trzy pierwsze odsłony odbyły się w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej, by na 4. edycję przenieść się do Katowic. Jubileuszowa, 5. edycja, odbędzie się...

CAPTAIN HOLLYWOOD PROJECT NA 90′ FESTIVAL 2018

Captain Hollywood Tony Dawson – Harrison vel Captain Hollywood urodził się w Newark w stanie New Jersey w 1962 roku. Po służbie wojskowej w Armii Stanów Zjednoczonych w 1983 roku przeprowadził się do Niemiec, gdzie mieszkał przez wiele lat. W latach 90. zapoczątkował...

AKREDYTACJE DLA MEDIÓW NA 90′ FESTIVAL 2018

Szanowni Państwo, aby ubiegać się o przyznanie akredytacji na 90’ Festival 2018 należy pobrać formularz zgłoszeniowy (PDF) oraz po wypełnieniu i podpisaniu wysłać go w formie skanu na adres piotr@extomusic.com. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lipca O przyznaniu lub...

DJ TONKA NA 90′ FESTIVAL 2018

DJ Tonka, czyli Thomas René Gerlach, przyszedł na świat w 1973 roku, w niemieckim mieście Mainz. Od połowy lat 90. zalicza się do najważniejszych niemieckich DJ-ów i producentów. Tworzył również jako Tonka, Chip Tunes i Thomtastic oraz był związany z grupami Outrage,...

I&I NA 90′ FESTIVAL 2018

I&I Kasia i Thomas poznali się w Studio „Laser Sound” w Katowicach, prawdopodobnie w 1994 roku. Ona – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, on – aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Oboje z wielką pasją do pracy na estradzie i...