Zaznacz stronę

I&I NA 90′ FESTIVAL 2018

I&I

Kasia i Thomas poznali się w Studio „Laser Sound” w Katowicach, prawdopodobnie w 1994 roku. Ona – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, on – aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Oboje z wielką pasją do pracy na estradzie i podejmowania nowych muzycznych wyzwań. Mieli dużo szczęścia, spotykając na swojej drodze ludzi, którzy tę ich pasję podzielali. Był to ówczesny producent Leszek Trapukowicz, a przede wszystkim wspaniali muzycy: Jurek Macoła, Bogdan Kisiel, Mietek Felecki, Paweł Mildner. Promocyjnie wspierani przez Bernarda Sołtysika i Tarka Daghestani byli skazani na sukces. W takim niepowtarzalnym składzie powstała w roku 1994 ich pierwsza płyta „Hey Mister”

Fenomenem na ówczesne czasy był fakt, że pierwszy singiel z piosenką „Pocałuj mnie” stał się wielkim przebojem bez udziału mediów. Za sukces piosenki odpowiadali tylko polscy DJ-e, którzy otrzymawszy CD promo zaczęli lansować ją w klubach.

Tak pojawiły się pierwsze propozycje grania koncertów w dyskotekach, które duet realizował początkowo praktycznie za zwrot kosztów. Wzrost popularności duetu sprawił, że zaczęli interesować się nimi ludzie mediów. Pierwszy teledysk do piosenki „Hey Mister” realizował i promował Marek Sierocki, rekomendując I&I jako pierwszy polski projekt w nurcie eurodance.

W krótkim czasie piosenki I&I zaczęły królować w polskich klubach, rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych. Dzięki staraniom wybitnych dziennikarzy i prezenterów muzycznych, jak choćby Bogdan Fabiański czy Zygmunt Kiszakiewicz, zespół pojawia się również na scenach dużych imprez masowych, z cyklem koncertów „Lata z radiem” włącznie.
Spędzający wakacje w kraju DJ polskiego pochodzenia, mieszkający na stałe w USA – Maciek Łojewski, usłyszawszy piosenki I&I, zapragnął zaprezentować je amerykańskiej Polonii. Nawiązał kontakt z Kasią i Tomkiem, czego skutkiem była seria kilkunastu koncertów zespołu w Stanach Zjednoczonych.

W tzw. międzyczasie powstała druga płyta duetu „Miłość nie kończy się”. Została przyjęta z równie dużym entuzjazmem zarówno przez media jak i fanów.

W tym czasie zespół koncertował w całej Polsce w towarzystwie takich  gwiazd muzyki tanecznej jak: DJ Bobo, Mr. President, Fun Factory, Captain Jack i wielu innych.

W roku 1996, Kasia i Tomek postanawiają nagrać solowe albumy. O kulisach rozstania nie chcą rozmawiać, twierdząc że sami nie pamiętają jak do tego doszło… Dzisiaj cieszą się z ponownego spotkania.

Po rozpoczęciu kariery solowej, Kasia stworzyła formację U&I, z którą nagrała autorską płytę „Nie mów tak i nie”, a w roku 1998 podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Pomaton EMI.
W tym samym czasie, poza koncertami, pracowała w telewizji. Jej przygoda z telewizją trwała 10 lat. Prowadziła głównie programy muzyczne: „Dance Time” w TVN, „Dżana Top” w Polsacie, „Strefę P” w TV4, „Brzmienie na Życzenie” w Tele 5 i „Poranne Espresso” w TVP.
W roku 2007 potrzebowała odpoczynku od mediów i wyjechała do USA, gdzie przez 2 lata koncertowała w klubach jazzowych oraz na dużych statkach wycieczkowych.
Po powrocie do kraju zajęła się pracą pedagogiczną. Nawiązała współpracę z teatrem Muzycznym „Variete Muza” w Koszalinie i prywatnym studio wokalnym. W roku 2011, stworzyła młodzieżowy chór SunDayLove, aby dwa lata później nagrać z nimi album, w którym gościnnie udział wzięli Beata Bednarz i Mietek Szcześniak.
Obecnie poza pracą edukacyjną, nagraniami własnych kompozycji, Kasia prowadzi kursy i szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i gra autorskie koncerty. Więcej na www.kasiametza.com

Tomek natomiast kontynuował, jako Thomas, karierę estradową, nagrywając łącznie 4 albumy, które powstały w jego studio nagrań Music Warriors. Zajmował się organizacją imprez, a także pojawiał się jako producent muzyczny innych wykonawców. Przez 2 lata prowadził program muzyczny dla TV Polsat. Wrócił także do swoich pasji aktorskich, występując m.in. w serialu „Kryminalni” w TVN. Podczas dużych imprez plenerowych występował również w roli konferansjera. W tym czasie regularnie pojawiał się na scenach klubowych w Polsce, USA, Kanadzie i Niemczech. W minione wakacje Thomas wydał singiel z letnią piosenką „Popraw koc”, promowaną m.in. przez 4Fun.tv, gdzie doszła do 3. miejsca Top 50 Dance Chart.

Podziel się ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Koszyk

JESTEŚMY NA:

zobacz aftermovie 90′ Festival 2017

AKTUALNOŚCI:

MAGIC AFFAIR NA 90′ FESTIVAL 2018

Magic Affair to niemiecka grupa eurodance. Oryginalny skład to dwójka – piosenkarka F Magic Affair to niemiecka grupa eurodance. Oryginalny skład to dwójka – piosenkarka Franca Morgano i amerykański raper A.K.-S.W.I.F.T. (Burnell Keith Herring), a ich producentem i...

LOKALIZACJA

90’ Festival to wydarzenie open air, odwiedzane cyklicznie przez tysiące fanów z całej Polski i Europy. Jego trzy pierwsze odsłony odbyły się w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej, by na 4. edycję przenieść się do Katowic. Jubileuszowa, 5. edycja, odbędzie się...

DJ TONKA NA 90′ FESTIVAL 2018

DJ Tonka, czyli Thomas René Gerlach, przyszedł na świat w 1973 roku, w niemieckim mieście Mainz. Od połowy lat 90. zalicza się do najważniejszych niemieckich DJ-ów i producentów. Tworzył również jako Tonka, Chip Tunes i Thomtastic oraz był związany z grupami Outrage,...

TŁA Z GWIAZDAMI DO POBRANIA!

Kochani! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spersonalizowane cover photo na Facebooka! Wiemy, że każdy szczególnie czeka na swoich ulubionych artystów - czy jest to 2Unlimited, DJ Tonka czy Mr. President. Dołożyliśmy więc starań, abyście mogli wybrać tego, na którego...

SOLID BASE NA 90′ FESTIVAL 2018

Solid Base to szwedzka grupa muzyczna tworząca muzykę eurodance i happy hardcore, założona w 1991. Początkowo tworzyli go raper Thomas Nordin (znany jako Teo T) i wokalistka Isabelle Heitman. Thomas Nordin urodził się w Szwecji w 1971 jednak dzieciństwo spędził w...

O 90′ FESTIVAL

Największe muzyczne widowisko lat 90. w Europie! Jubileuszowa, 5. edycja 90’ FESTIVAL! Mówiąc o latach 90. wydaje nam się, że te czasy miały miejsce dosłownie parę lat temu – są przecież tak bliskie, mają swój niepodważalny urok… Powietrze było świeższe, pachniało...

GRAMY Z WOŚP!

Kochani, ruszyliśmy z aukcją dla #WOŚP ❤❤❤ Wiemy, jak wielkie macie serducha, więc zachęcamy do licytacji - jej przedmiotem jest legendarna gitara H.P Baxxtera, która oberwała podczas 90' Festval 2017 i została przez niego specjalnie dla nas podpisana! W tym roku...