Zaznacz stronę

I&I NA 90′ FESTIVAL 2018

I&I

Kasia i Thomas poznali się w Studio „Laser Sound” w Katowicach, prawdopodobnie w 1994 roku. Ona – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, on – aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Oboje z wielką pasją do pracy na estradzie i podejmowania nowych muzycznych wyzwań. Mieli dużo szczęścia, spotykając na swojej drodze ludzi, którzy tę ich pasję podzielali. Był to ówczesny producent Leszek Trapukowicz, a przede wszystkim wspaniali muzycy: Jurek Macoła, Bogdan Kisiel, Mietek Felecki, Paweł Mildner. Promocyjnie wspierani przez Bernarda Sołtysika i Tarka Daghestani byli skazani na sukces. W takim niepowtarzalnym składzie powstała w roku 1994 ich pierwsza płyta „Hey Mister”

Fenomenem na ówczesne czasy był fakt, że pierwszy singiel z piosenką „Pocałuj mnie” stał się wielkim przebojem bez udziału mediów. Za sukces piosenki odpowiadali tylko polscy DJ-e, którzy otrzymawszy CD promo zaczęli lansować ją w klubach.

Tak pojawiły się pierwsze propozycje grania koncertów w dyskotekach, które duet realizował początkowo praktycznie za zwrot kosztów. Wzrost popularności duetu sprawił, że zaczęli interesować się nimi ludzie mediów. Pierwszy teledysk do piosenki „Hey Mister” realizował i promował Marek Sierocki, rekomendując I&I jako pierwszy polski projekt w nurcie eurodance.

W krótkim czasie piosenki I&I zaczęły królować w polskich klubach, rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych. Dzięki staraniom wybitnych dziennikarzy i prezenterów muzycznych, jak choćby Bogdan Fabiański czy Zygmunt Kiszakiewicz, zespół pojawia się również na scenach dużych imprez masowych, z cyklem koncertów „Lata z radiem” włącznie.
Spędzający wakacje w kraju DJ polskiego pochodzenia, mieszkający na stałe w USA – Maciek Łojewski, usłyszawszy piosenki I&I, zapragnął zaprezentować je amerykańskiej Polonii. Nawiązał kontakt z Kasią i Tomkiem, czego skutkiem była seria kilkunastu koncertów zespołu w Stanach Zjednoczonych.

W tzw. międzyczasie powstała druga płyta duetu „Miłość nie kończy się”. Została przyjęta z równie dużym entuzjazmem zarówno przez media jak i fanów.

W tym czasie zespół koncertował w całej Polsce w towarzystwie takich  gwiazd muzyki tanecznej jak: DJ Bobo, Mr. President, Fun Factory, Captain Jack i wielu innych.

W roku 1996, Kasia i Tomek postanawiają nagrać solowe albumy. O kulisach rozstania nie chcą rozmawiać, twierdząc że sami nie pamiętają jak do tego doszło… Dzisiaj cieszą się z ponownego spotkania.

Po rozpoczęciu kariery solowej, Kasia stworzyła formację U&I, z którą nagrała autorską płytę „Nie mów tak i nie”, a w roku 1998 podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Pomaton EMI.
W tym samym czasie, poza koncertami, pracowała w telewizji. Jej przygoda z telewizją trwała 10 lat. Prowadziła głównie programy muzyczne: „Dance Time” w TVN, „Dżana Top” w Polsacie, „Strefę P” w TV4, „Brzmienie na Życzenie” w Tele 5 i „Poranne Espresso” w TVP.
W roku 2007 potrzebowała odpoczynku od mediów i wyjechała do USA, gdzie przez 2 lata koncertowała w klubach jazzowych oraz na dużych statkach wycieczkowych.
Po powrocie do kraju zajęła się pracą pedagogiczną. Nawiązała współpracę z teatrem Muzycznym „Variete Muza” w Koszalinie i prywatnym studio wokalnym. W roku 2011, stworzyła młodzieżowy chór SunDayLove, aby dwa lata później nagrać z nimi album, w którym gościnnie udział wzięli Beata Bednarz i Mietek Szcześniak.
Obecnie poza pracą edukacyjną, nagraniami własnych kompozycji, Kasia prowadzi kursy i szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i gra autorskie koncerty. Więcej na www.kasiametza.com

Tomek natomiast kontynuował, jako Thomas, karierę estradową, nagrywając łącznie 4 albumy, które powstały w jego studio nagrań Music Warriors. Zajmował się organizacją imprez, a także pojawiał się jako producent muzyczny innych wykonawców. Przez 2 lata prowadził program muzyczny dla TV Polsat. Wrócił także do swoich pasji aktorskich, występując m.in. w serialu „Kryminalni” w TVN. Podczas dużych imprez plenerowych występował również w roli konferansjera. W tym czasie regularnie pojawiał się na scenach klubowych w Polsce, USA, Kanadzie i Niemczech. W minione wakacje Thomas wydał singiel z letnią piosenką „Popraw koc”, promowaną m.in. przez 4Fun.tv, gdzie doszła do 3. miejsca Top 50 Dance Chart.

Podziel się ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Koszyk

JESTEŚMY NA:

zobacz aftermovie 90′ Festival 2017

AKTUALNOŚCI:

BROOKLYN BOUNCE NA 90′ FESTIVAL 2018

Brooklyn Bounce jest jednym z najbardziej znanych trance'owych zespołów na świecie. Znakiem rozpoznawczym jest bardzo mocne brzmienie i charakterystyczny taniec sceniczny. Grupę Brooklyn Bounce tworzyła początkowo para producentów pochodzących z Hamburga – Mathias...

GRAMY Z WOŚP!

Kochani, ruszyliśmy z aukcją dla #WOŚP ❤❤❤ Wiemy, jak wielkie macie serducha, więc zachęcamy do licytacji - jej przedmiotem jest legendarna gitara H.P Baxxtera, która oberwała podczas 90' Festval 2017 i została przez niego specjalnie dla nas podpisana! W tym roku...

LOKALIZACJA

90’ Festival to wydarzenie open air, odwiedzane cyklicznie przez tysiące fanów z całej Polski i Europy. Jego trzy pierwsze odsłony odbyły się w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej, by na 4. edycję przenieść się do Katowic. Jubileuszowa, 5. edycja, odbędzie się...

AKREDYTACJE DLA MEDIÓW NA 90′ FESTIVAL 2018

Szanowni Państwo, aby ubiegać się o przyznanie akredytacji na 90’ Festival 2018 należy pobrać formularz zgłoszeniowy (PDF) oraz po wypełnieniu i podpisaniu wysłać go w formie skanu na adres piotr@extomusic.com. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lipca O przyznaniu lub...

LAY ZEE AKA MR. PRESIDENT 90′ FESTIVAL 2018

Mr. President nazywany jest często gwiazdą jednego hitu. Niemiecki zespół osiągnął sławę w latach 90. na fali popularności nurtu eurodance. Do dziś dnia większość fanów muzyki kojarzy grupę Mr. President tylko z utworem „Coco Jamboo”, który stał się wielkim hitem...

CAPTAIN HOLLYWOOD PROJECT NA 90′ FESTIVAL 2018

Captain Hollywood Tony Dawson – Harrison vel Captain Hollywood urodził się w Newark w stanie New Jersey w 1962 roku. Po służbie wojskowej w Armii Stanów Zjednoczonych w 1983 roku przeprowadził się do Niemiec, gdzie mieszkał przez wiele lat. W latach 90. zapoczątkował...

SOLID BASE NA 90′ FESTIVAL 2018

Solid Base to szwedzka grupa muzyczna tworząca muzykę eurodance i happy hardcore, założona w 1991. Początkowo tworzyli go raper Thomas Nordin (znany jako Teo T) i wokalistka Isabelle Heitman. Thomas Nordin urodził się w Szwecji w 1971 jednak dzieciństwo spędził w...